Na ferie zimowe oczywiście w góry!

Niezapomniany i atrakcyjny urlop w górach w czasie ferii zimowych
Rodzice dzieci w wieku szkolnym w organizowaniu urlopów najczęściej są uzależnieni od tego, w jakim okresie mają one ferie i czas wolny, a wówczas decydują się na jakieś wspólne wyjazdy.

góry2

Źródło: www.morguefile.com
Niektórzy oczywiście wysyłają dzieci na jakieś turnusy czy kolonie, ale z racji tego, że współcześni Polacy bardzo często pracują za granicą i rzadko widują swoje dzieci, to wolą wyjeżdżać razem z nimi na wspólne ferie czy wakacje. Ferie zimowe w Polsce trwają w styczniu i lutym, w zależności od tego, w jakim regionie Polski mieszkamy. Wówczas zauważa się wzrost wyjazdów w góry, ponieważ w zimie trudno jest zorganizować atrakcyjny wyjazd w inne części Polski. Urlop w górach nie należy może do najtańszych, zwłaszcza w Zakopanem, ponieważ górale wiedzą, że jest to praktycznie jedyny ośrodek górski w Polsce i chcą zarabiać na wszystkim, ale za to może być niezapomniany i pełen atrakcji (sprawdź link). Polska nie jest ogromnym krajem, dlatego wyjazd w góry można zaplanować przy wykorzystaniu własnego samochodu, a to pozwoli zaoszczędzić nieco pieniędzy, a do tego w samym Zakopanem można znaleźć ośrodki nieco tańsze lub zatrzymać się u osób prywatnych nieustalających za nocleg zbyt wysokich cen, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na jakieś atrakcje.

Urlop w górach wiąże się z górskimi wędrówkami. Na pobliskie, niezbyt wymagające szlaki, można zabierać dzieci, dla których nawet krótki spacer po górach będzie już poważną wędrówką. Kiedy rodzice znajdą dla nich opiekunów i jakieś atrakcje, to wówczas sami mogą wybrać się na dłuższą wędrówkę i zdobyć jakiś niewielki szczyt. Dodatkową atrakcją może być nauka jazdy na nartach lub nawet skoków narciarskich, co za sprawą sukcesów odnoszonych przez Adama Małysza i Kamila Stocha stało się bardzo popularne w ostatnich latach. Przy odrobinie szczęścia można także zorganizować urlop w górach w czasie, kiedy organizowane będą konkursy w skokach narciarskich, co pozwoli dzieciom na to, aby zobaczyły swoich ulubieńców i mogły wziąć udział w większej imprezie sportowej, co również będzie dla nich niezapomnianym przeżyciem.