Włochy – dlaczego podróżuje tam wielu turystów

Niewątpliwie, stosunkowo sporo osób zadaje sobie tego rodzaju pytanie. Nic w tym dziwnego, ponieważ we wszystkich środkach masowego przekazu słyszymy, że państwo to notuje niewiarygodne wyniki w kontekście szeroko rozumianej turystyki.

Każdego roku udaje się tam wiele milionów ludzi ze wszystkich zakątków świata, nie tylko z Europy, co jest szczególnie zaskakujące. W stolicy tego kraju, a więc w Rzymie możemy spotkać zarówno Japończyków, Amerykanów, jak również Australijczyków. Wszyscy chcą poznać to państwo z każdej strony, a naprawdę jest na czym skupić uwagę.

fotos - wakacje

Autor: Łukasz Więcław
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, możemy podziwiać niezliczone zabytki w postaci starożytnych budowli, które niekiedy doskonale się zachowały. Pozwalają one przynajmniej na zbliżone wyobrażenie sobie tego, jak wyglądała ludzka cywilizacja kilka tysięcy lat temu, co jest szalenie interesujące, zwłaszcza dla osób, których hobby to historia czy też archeologia. Interesujące zabytki znajdziemy zarówno w Rzymie, jak i na samym południu tego kraju. Natomiast Rzym oraz Watykan to miejsca, gdzie na szczególną uwagę zasługują niezliczone obiekty sakralne, które z kolei są najważniejsze dla osób wierzących bądź interesujących się tą tematyką. Ogromną atrakcję stanowi również Wenecja składająca się w ogromnej mierze z kanałów, w których płynie woda, co daje niesamowity efekt. Zamiast spaceru po mieście otrzymujemy rejs tradycyjną gondolą, co jest niezwykle klimatyczne zwłaszcza dla zakochanych par. Włochy to miejsce, w które bardzo często udają się właśnie młode pary, ponieważ wiele osób uważa, że jest to kraj zakochanych, podobnie jak Francja. Sprawdź gdzie jechać na wakacje na półwyspie apenijskim.

Warta odnotowania jest również kuchnia, która jest wychwalana na całym świecie. Popularna we wszystkich zakątkach naszego globu pizza pochodzi właśnie z tego kraju. Włochy są krajem, w którym powstał również makaron z sosem pomidorowym oraz mięsem mielonym, a więc tzw. Spaghetti. Nie ma wątpliwości co do tego, że Włochy są państwem, które warto odwiedzić przynajmniej raz w swoim życiu.