Egzotyczna kreta – wciąż popularna

Dlaczego egzotyczne wakacje na krecie wciąż są tak bardzo popularne
Wśród Polaków wciąż bardzo popularne są wakacje na krecie. Dla mieszkańców naszego kraju są to bardzo egzotyczne wakacje, kojarzone z osobami bogatymi, których stać na tego typu wyjazdy.

Często też zazdrościmy osobom, od których dowiadujemy się, że spędziły wakacje na krecie. To miejsce kojarzone jest także z licznymi romansami i zdradami małżeńskimi. Wyjazdy na kretę organizowane są głównie przez międzynarodowe biura podróży, musimy zapłacić za przelot samolotem, a także pobyt w hotelach i możliwość wejścia na plażę oraz skorzystania z różnych, innych atrakcji. W ostatnich latach jednak wyjazdy na kretę stały się możliwe dla większej liczby osób z racji tego, że potaniały bilety lotnicze, a przy odrobinie szczęścia można skorzystać z oferty last minute, a wtedy nasz wyjazd może się okazać jeszcze tańszy. Pojawiły się też inne, alternatywne kierunki dla wakacyjnych wyjazdów, dlatego osobom organizującym wyjazdy na kretę zależy na tym, aby ich oferta była jak najlepsza, a jednocześnie jak najtańsza, a w ten sposób mogą zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z ich oferty.

wakacje - kadr

Autor: AccidentalAccent
Źródło: http://www.flickr.com

Dlaczego wakacje na krecie są tak kuszące? Oprócz tego, co już zauważyłam, że wydają się one być oznaką posiadania dużych dochodów i atrakcyjności dla płci przeciwnej, to trzeba przyznać, że kreta pozostaje po prostu bardzo ciepłą, a wręcz gorącą wyspą, a Polakom brakuje w ciągu roku gorących dni. Zimy wciąż są długie, chociaż mniej mroźne, ale jednak uciążliwe.

Do tego dochodzą jesienne słoty i kapryśne wiosny, dlatego pragniemy przebywać w jak najcieplejszych miejscach na ziemi. Kreta jest wyspą grecką, a więc nie jest położona aż tak daleko od Polski, dlatego jest bardzo dobrą alternatywą dla wyjazdów na przykład do Afryki, które z kolei nie są jeszcze wśród Polaków aż tak popularne, chociaż niewątpliwie bardzo atrakcyjne. Poza tym sama Grecja w Polsce jest kojarzona, jako bardzo przyjazny, otwarty dla turystów kraj, w radiu można słyszeć od czasu do czasu nawet piosenki zachęcające do wyjazdu na kretę, dlatego jest ona wciąż w Polsce tak popularnym miejscem na wakacyjne wyjazdy.